USB’den Format Atmak için Boot Flash Disk Nasıl Hazırlanır?

USB’den Format Atmak için Boot Flash Disk Nasıl Hazırlanır?


Merhaba Arkadaşlar;


Bu yazımızda sizlere Windows İşletim Sistemine USB'den  format atmayı ve bir flash diskten nasıl format diski hazırlanır onu anlatacağım.
Bir çok sitede bulunduğu gibi çok uzun ve karmaşık bir anlatım yerine çok sade ve çok basit bir  şekilde anlatacağım...

Öncelikle elinizin altında olması gereken malzemeler:
1- Bir adet optik sürücü. (Cd-r/w )
2- Bir adet saf xp format cd si (güncelleme, şifre girme, program ekleme ya da çıkarılma yapılmamış olması gerekir. Çünkü böyle oynanmış olanları sorun çıkabiliyor.)
3- 1 adet en az 2 gb flash disk.
4- Dosyaları flash diske yazmak için program.( Win Setup From USB)

Programı indirmek için  ( Vista veya win7 sistemlerinden birini kullanıyorsanız programa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.)

Sonra format Cd'sini optik sürücüye takın.
Flash disk i usb girişine takın.
Programı çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.
Aşağıdaki resimde yazılanları uygulayın.

NOTLAR:

* Format atacağınız zaman öncelikle bios tan First Boot Device yi flash disk seçmeniz gerekir ve yine biostan disk sürücülerinden (Hdd Devices) flash diski klavyenin en sağındaki rakamların yanındaki + tuşu ile en yukarı almanız gerekir.

* Program dosyaları flash diske yazmaya başladığınızda bilgisayarınızda bir şey ile uğraşmayın, küçük bir donma veya takılmada yazım işlemi hatalı olabilir!!!

* Formata başladığınızda ekranda iki seçenek çıkacak 1. yi seçin ve dosyaları kopyaladıktan sonra PC yeniden başlatılacak ve yine iki seçenek çıkacak bu defa 2. ciyi seçin kurulum tamamlanacaktır. (Şayet hiç bir seçeneği seçmezseniz, sistem kendisi otomatik olarak dediklerimi yapar.)

Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: