Flash Belleklerin Yedeğini Gizlice ve Otomatik olarak Bilgisayara Alma

Flash Belleklerin Yedeğini Gizlice ve Otomatik olarak Bilgisayara Alma

Sevgili Arkadaşlar;


Bilgisayara sizden habersiz USB veya Flash bellekler takmasını istemiyorsanız tam sizin işinize yarayacak bir programdan bahsetmek istiyorum. Bu program ile USB takıldığında otomatik olarak bilgisayarınıza yedeğini alıyor. Bu iş için AutoUSBCheck adında bir program kullanacağız. Programın orjinal sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

İzinsiz bilgi almak(çalmak) amaçlı kullanacak olan arkadaşlara fazla dikkat çekmemek için basit bir kaç tavsiye önereyim. (Not: Bilgisayara USB takan kişi bu konularda acemi değilde professional bir kişi ise anlar  bu konularda biraz acemi olan kolay kolay anlamaz) 

  • Programı kurarken standart olarak kurmayın örneğin windows klasörü içerisine Update klasörü oluşturun   C:\WINDOWS\Update Klasörüne kurun.
  • Programa ait olan başlat ta  ve masa üstünde olan kısa yolları silin
  • Programı çalıştırın örneğimizi  baza alırsak C:\WINDOWS\Update\AutoUSBCheckGUI.exe yi çalıştırın
  • Gelen uyarıdan ok butonuna tıklayınve karşınıza gelen ekrandan aktif değil ise önce Start Butonuna tıklayın sonrasında OK butonuna tıklayın program çalışmaya başlayacaktır.
Bu arada ücretsiz sürüm kullanıyorsanız program çalıştırma işini bilgisayar her yeniden başlatıldığında yapmak zorundasınız. Bilgisayara takılan usb belleklerde bulunan verilerin  kopyalarına (Kayıtlara) C:\Documents and Settings\Kullanıcı adınız\Application Data\ içerisinden veya Başlat- Çalıştı'ra: %appdata%/Paludour  yazarak açılan klasörlerin içerisinde bulunan klasörlerden  ulaşabilirsiniz.

Yukarda belirtilen işlemler programa ücret ödemeden yapılabilmektedir
Yukarıda belirtilen klasör konumunu değiştirmek isterseniz Programın görev yöneticisinden gizlenmesini isterseniz, bilgisayar yeniden başlatıldığında programın gizli olarak çalışmasını isterseniz veya diğer ayarları değiştirmek isterseniz  lisanslı almalısınız veya bir şekilde lisanslama işlemini yapmalısınız.
Programın windows başlangıcında gizli ve otomatik olarak çalışması için  yapmanız gerekenler (Msconfig te görünmez)
Aşağıdaki kodu metin belgesine yapıştırın.
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\run]
"blg"="C:\\Program Files\\AutoUSBCheck\\AutoUSBCheck.exe"
Sonra not defteri menüsünden dosya ardından farklı kaydet i tıklayın. Kayıt türünü Tüm Dosyalar olarak seçin. Dosya adınıda Gizli başlat.reg olarak yazıp masa üstüne kaydedin. Masa Üstünden Gizli başlat.reg dosyasına çift tıkladığınız da gelen uyarıya Evet diyin ve artık işletim sisteminizi yeniden başlattığınızda program gizli bir şekilde otomatik olarak çalışacaktır.
Not: C:\\Program Files\\AutoUSBCheck\\AutoUSBCheck.exe kısmını kendinize göre değiştirebilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz  örneği baza alacak olursak; Bu kısmı 
C:\\Program Files\\AutoUSBCheck\\AutoUSBCheck.exe 
Bu şekil değiştirmemiz gerekir.  
C:\\WINDOWS\\Update\\AutoUSBCheck.exe

alıntıdır.

Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: