MSN Kullananların Skype'a Geçmesi İçin Yapması Gerekenler

MSN Kullananların Skype'a Geçmesi İçin Yapması Gerekenler

Selamlar Arkadaşlar;

Dünya genelinde 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Skype üzerinden tıbkı MSN gibi görüntülü, sesli ve anlık mesajlaşma şeklinde hizmetinden ücretsiz faydalanabilirler. Neden diyenler olabilir. Nedeni ise yaklaşık 1.5 ay önce Microsoft firması Microsoft Live Messenger (MSN) hizmetini durdurdu. Var olan e-mail adresleri üzerinden MSN'yi artık Skype üzerinden kullanabilirler. Bunun için bazı kullanıcılar bazı işlemleri eksik yaptıklarından bu hizmetten tam olarak yararlanamamaktadırlar. Bunun için aşağıdaki adımları kontrol ederek kendileri de bu hizmetten yararlanabilirler.


MSN’den Skype’a geçiş yapmak için:

1. Skype’i kullanmak için, öncelikle skype.com adresinden hangi cihaz içinse ona göre Skype’i bilgisayarınıza veya cihazınıza indirin.


2. MSN hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın. Böylece MSN kimliğinizle Skype’a giriş yapabilirsiniz. Skype’ı kullanarak, tıpkı MSN’de olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.

3. MSN’deki tüm kişileriniz Skype’a otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca MSN kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından MSN’yi seçebilirsiniz.

4. Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle’yi seçin veya kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz.

5. Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesaj gönder düğmesine basmanız yeterli.

6. Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz.

7. Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbetinize birisini ekleyin.

8. Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanın.

9. Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.

10. Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geri dönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veya dosyayı bulabilirsiniz.

Genel olarak yapmanız gerekenleri 10 adım şeklinde yukarıda anlattım. Umarım işinize yarar.
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: