USB "Disk Yazma Koruması Hatası" Çözümü

USB "Disk Yazma Koruması Hatası" Çözümü

Selam Arkadaşlar;

Geçenlerde başıma gelen bir problemden bahsetmek ve bunu nasıl çözdüğümden bahsetmek istiyorum. bir arkadaşım USB belleğine virüs bulaştığını ve bunu temizleyebileceğim kunusunda bana müracat etti. Bende antivirüs yazılımından geçirdim ve gizlenen dosyaları attrib komutu ile tekrar gösterir hale getireyim dedim. Fakat Usb ile ilgili "Disk Yazma Koruması" hata mesajı aldım. Neler yaptıysam bir türlü çözemedim dediğim anda en son denediğim yöntem işe yaradı. bu yöntemi sizinle paylaşmak istedim.


Disk yazma korumasını kaldırmak için USB WriteProtector isimli programı kullanabilirsiniz. Resimde de görebileceğiniz gibi programın kullanımı için sadece tek bir defa tıklamanız yeterlidir. Programı ilk çalıştırdığınızda dili kendinize göre listeden seçerek ayarlayabilirsiniz. Dilini Türkçe’ye çevirdikten sonra USB yazma koruması PASİF‘e tıklayarak USB yazma korumasını kapatabilirsiniz. Korumayı tekrar çalıştırmak için de USB yazma koruması AKTİF‘e tıklayın.


NOT : Eğer programı USB içine atıp oradan çalıştıracaksanız, pasif hale getirdikten sonra USB belleği çıkarıp yeniden takmanız gerekiyor. İşlemin işe yaradığını göreceksiniz.

USB WriteProtector Programını İndirmek İçin Tıklayın.


Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: