Bilgisayardaki İnterneti Telefonda Kullanmak

Bilgisayardaki İnterneti Telefonda Kullanmak

Sevgili Arkadaşlar;

Evimizdeki veya işyerimizdeki bilgisayarımızda kablolu İnternet bağlantısı var. Bizde bu kablolu bağlantıyı kablosuz(Wİ-Fİ) olarak acaba kullanabilir miyim sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Tabi bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızın ağ kartının bu özelliği desteklemesi lazım. Yani kablosuz bağlantı olan Wİ-Fİ vericisi olması gerekir. Eğer böyle bir özellik yok ise dışarıdan düşük maliyete bire donanım aparatı alınabilir. Ben kendimde dahil birkaç arkadaşımda kullandım hiçbir sorun çıkmadı eski ağ kartlarında bile bu özellik destekleniyor.

Şimdi lafımızı daha fazla uzatmadan hemen programımıza bakalım. Programımızın adı MYPUBLİCWİFİ . Öncelikle programı aşağıdaki vereceğim adresten yani kendi resmi sitesinden indiriyoruz.

Adres için tıklayınız

Şimdi programımızı normal ileri ileri diyerek kuruyoruz.
Program kurulduktan sonra sağ tıklayıp ” Yönetici olarak Çalıştır” a tıklıyoruz ve programımızı başlatıyoruz. Bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Şimdi tek tek ne yapacağınızı anlatacağım ;
Şimdi buradan üstteki “Setting” Sekmesine tıklıyoruz öncelikle. Daha sonra “Automatic Hotspot Configuration” u seçiyoruz ;
Network name(SSID) : Buraya bağlantımızın ismini veriyoruz. Yani Kablosuz modem ismi gibi düşünün.
Network key : Burada internetimize şifre koyuyoruz.
Enable Internet Sharing seçeneğini de işaretliyoruz.
İlk resimde bilgileri doldurduktan sonra butona bastım ve  gördüğünüz gibi “Network configuraiton. Please wait..” yazıyor. Yani İnternet ayarlanıyor lütfen bekleyin diyor.
Sağ taraftaki resimde de internet aktifleşti. Durdurmak için “Stop Hotspot” butona basabiliriz.
İşte bütün işlem bu kadar arkadaşlar. Gerçekten çok yararlı bir program bunun sayesinde kablosuz modem almaktan kurtulabilirsiniz. Evin içinde çok güzel bir şekilde çekiyor.
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: