Virüs tarafından kilitlenmiş olan Registry Editör,Görev Yöneticisi ve Klasaör Seçeneklerini yeniden aktif hale getirmek?

Virüs tarafından kilitlenmiş olan Registry Editör,Görev Yöneticisi ve Klasaör Seçeneklerini yeniden aktif hale getirmek?


Sevgili Arkadaşlar;

Son günlerde virüs saldırıları oldukça artış gösterdi. Genellikle Klasör seçenekleri ve Görev Yöneticisi kapalı veya benzer şekilde Regedit (Registry Editor) Yönetici (Administrator) tarafından kapatıldı gibi hatalar alıyoruz. Kaldıki çoğu zaman zaten yönetici oturumu ile oturum açıyoruz. Virüs sisteme sızıp bu gibi seçenekleri kapatabiliyor.

Bu gibi durumlarda Ctrl+Alt+Del yaparsınız ama karşınıza Görev yöneticisi Sistem Yöneticisi tarafından kapatılmıştır. Şeklinde sanki sizinle dalga geçen bir uyarı ekranı çıkar. Ama zaten yöneticisinizdir. Hemen Regedit'iaçmaya çalışırsınız. Yine aynı hata mesajını alırsınız. 

Bu türlü problemleri çıkaran genelde "Bromtok Virüsü"dür. Ama endişeye mahal yok, problemi çözmek için basit ve bedava bir yazılım önereceğim sizlere RRT (Remove Restrictions Tool) programını indirip Güvenli Mod'da çalıştırdığınızda;

1- Klasör Seçenekleri 2- Regedit 3- Görev Yöneticisi 4- Gizli Dosyaları Göster seçeneklerini açacaktır. Diğer ayarları ve kullanım seçeneklerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: