Performans için Sanal Disk Oluşturmak

Performans için Sanal Disk Oluşturmak

Selam Arkadaşlar;

Bu yazımda sizlere Sanal Disk oluşturma programı olan Sandboxie'dan bahsedeceğim. Bu program Windows İşletim Sistemine sahip olan bir bilgisayara kurduğunuzda ya da denediğinizde programların iz bırakmadan silindiğini göreceksinizdir. Program belirlediğiniz bir klasörü sanal Registry ve sanal disk olarak kullanır. Bundan böyle sisteminize kurduğunuz ya da denediğiniz programlar sistemce okunur ama yazılamaz. Yazdığını sansa bile bunu sanal diske yazar. Bu sanal diskin kontrolü sizin elinizde olacağından istediğiniz gibi temizleyebilirsiniz. Böylece hem zarar veremez hem de kontrol sizin elinizde olur.

Kurmak istediğiniz programları SandBoxie ile oluşturduğunuz sanal diske kurmanız, bilgisayarınızın yavaşlamasını önlemek için kullanabileceğiniz oldukça etkili bir yöntemdir. Sanal diske kurduğunuz programları kaldırdığınız zaman sisteminizde iz bırakmadan kaldırılacakdır. Bu sayede sisteminizde herhangi bir yavaşlama olmayacak ve bilgisayarınızı ilk günkü performansında kullanabileceksiniz. Sandboxie’nin sizin için oluşturduğu sanal alan zararlı yazılımların bilgisayarınıza ulaşmasını da engeller. Bu alandaki dosya ve mailleriniz güven içinde olacaklar.


Sürekli program deneyen kullanıcılar için çok yararlı olan SandBoxie ile bilgisayarınızı optimize etmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Zararlı her türlü yazılımdan sisteminizi uzak tutacak yazılım size pratiklik kazandıracak. Programın üç ayrı sürümü bulunmaktadır. Aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.
Programın sitesi : http://www.sandboxie.com
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: