Programları Yedekle ve Yükle

Programları Yedekle ve Yükle


Sevgili Arkadaşlar;

Sizlerin işinize yarayacağını düşündüğüm bir uygulamadan bahsetmek istedim. Bu uygulama ile bilgisayarınıza istediğiniz programları tek seferde kurmanız. Bunu bir örnekle anlatmaya çalışayım.
Diyelim ki bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayarlara programları tek tek kuruyorsunuz. Bu oldukça zaman almaktadır. Bu yazılım ile daha önceden yedeklediğiniz programları tek seferde kurabilirsiniz. Diğer bir yöntemde format atmaktır. Format atma eziyetinden kurtulmak için en çok kullanılan yöntem sistemin imajını almaktır. Bu işlemi Ghost veya Acronis gibi yazılımlar ile yapabilirsiniz. Fakat şimdi tanıtacağımız yazılım bunlardan farklı olarak regedit, kayıt defterinin yedeğini alarak sisteminizi önceki bir zamana döndürmeyi sağlıyor. Bunun dışında CloneApp yazılımını kullanmak işinize yarayacaktır. 
CloneApp ile, Windows kayıt defteri yedeğini kolaylıkla alarak bunu istediğiniz bilgisayar’a aktarabilirsiniz. CloneApp, desteklemediği programlar için de elle yedekleme seçeneğine sahip. Böylelikle format esnasında temiz bir Windows kurulumu üzerine CloneApp ile yedeklediğiniz tüm programları zahmetsiz ve aynı haliyle kurabilmeniz tek tuşla mümkün oluyor. Kullanımı oldukça kolay ve sade bir arayüze sahip olan yazılımı bilgisayarınıza kurmadan kullanabilirsiniz. Programı çalıştırdığınız anda yüklü bütün programlarınız listelenerek, yedeklenebilir hale geliyor. Özellikle kayıt defteri yedekleme işlemi için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.
Programı indirdikten sonra Cloneapp.exe’ye tıklayarak kurulumasına gerek kalmadan çalıştırabilirsiniz. Ana menüde Backup seçeneğine tıklayarak belirlediğiniz yazılımların yedeğini alabilirsiniz. Yedeklenen programları kurmak istediğiniz bilgisayara yüklemek için CloneApp – Restore seçeneğini kullanabilirsiniz. Programı ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: