Zaman sınırı olmaksızın WhatsApp Mesajlarını karşı taraftan silme

Zaman sınırı olmaksızın WhatsApp Mesajlarını karşı taraftan silmeWhatsApp 2017 yılında güncelleme sonrasında gönderdiğiniz mesaj veya resimleri belirli zaman aralığında (7 dakika içinde) silebilme özelliği eklemiştir. Bu özellik ile silerken sizlere "Benden Sil" veya "Herkesten Sil" gibi seçenek çıkmaktadır. Eğer daha fazla zaman geçmiş ise sadece "Benden Sil" seçeneği aktif olmaktadır. Sizlere anlatacağım yöntem ile zaman sınırı olmaksızın geçmişte gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz.

Bu yöntemin genel mantığı şudur: Telefonunuzun İnternet bağlantısını kapatın veya kesin. Daha sonra telefonun tarihini geriye alın. (Genelde gönderdiğiniz mesajdan 3-5 dakika sonrası zamana). Hepsi bu kadar. İster buna hile, ister açık deyin. Ben bazen kullanıyorum.

İsterseniz adım adım yapalım.

  • Telefonun İnternet bağlantısını kapatın. (Wifi ve mobil veri)
  • WhatsApp uygulamasını durdurun
WhatsApp uygulamasını durdurmak için Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Zorla Beklet seçeneğine gitmeniz gerekir.
  • Cep telefonunun tarihini değiştirin.
Mobil tarihini değiştirmek için, Ayarlar > Tarih ve saat’e gidin. Otomatik tarih ve saati devre dışı bırakı seçip tarih ve saati ayarlayın.
  • WhatsApp uygulamasını açın silmek istediğiniz mesajı silin
  • Tekrar İnternet’e bağlanın.
İşlemler bu kadar artık göndermiş olduğunuz mesaj karşı taraftan’da silinmiş olur.
  • Telefonunuzun tarih ve saatini düzeltebilirsiniz.

Yukarıda anlattığım yöntem Android telefonlar için geçerlidir. Fakat iPhone telefonlarda da aynı işlemleri yapabilirsiniz.
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: