MS Office Yerine Kingsoft Office Kullanabilirsiniz.

MS Office Yerine Kingsoft Office Kullanabilirsiniz.Sevgili arkadaşlar;


Bilindiği üzere Microsoft firmasına ait Office (Word, Excel, Powerpoin vb.) programlarını kullanmak için bilgisayarımıza lisanslı kurabiliyoruz. Herkeste bunu alamadığı için alternatif olarak LibreOffice veya Kingsoft Office 2013 kullanabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ödevlerini hazırlamak için illaki MS office programına gerek olmadan kingsoft office 2013 kullanarak ödevlerini hazırlayabilirler. Hemde lisans sıkıntısı yaşamazsınız. Gelelim programı anlatmaya;


Kingsoft Office ise kullanıcılarına mobil platformda dahil olmak üzere ofis uygulamalarını Ücretsiz, Standart ve Profesyonel olmak üç farklı sürümde sunuyor.


Biz ücretsiz ofis uygulamasını ele alacağız. Kingsoft Office Suite Free zaten bir çok bilgisayar kullanıcısı için yeterli özellik ve kabiliyetlere sahiptir. Ücretsiz olmasının yanında Microsoft Office dokümanlarıyla tam uyumlu olması da KS Office'i, diğer bir çok ücretsiz rakibine karşı onu üstün kılıyor. Açmanız gereken, ofis programı ile ilişkilendirilmiş olan tüm dosyaları açabilir ve düzenleme yapabilirsiniz.Mobilde PDF dosylarını gösterdiği gibi üzerinde çalıştığınız dokümanlarınızı PC-Mobilde, PDF formatında dışarıya aktarabilirsiniz. MS Office'in Word uygulamasına karşılık Kingsoft Writer, Excel uygulamasına karşılık Spreadsheets ve de PowerPoint uygulamasına karşılık da Kingsoft Presentation isimleri ile tümleşik gelen ofis programının kurulum boyutu da sürümüne göre 150-200 MB civarındadır.
Kingsoft Office'in en şaşırtıcı özelliği ise 50-70 MB'lık küçük indirme boyutu olmasıdır. MS Office'in GB boyutlarında olduğunu düşündüğümüzde bilgisayarda ve harici harddiskinizde kaplayacağı alandan da kazançlı oluyorsunuz. Benzer bir şekilde ücretsiz diğer ofis yazılımlarına nazaran küçük boyutu İnternet kotası olanlara ilaç gibi gelebilir. Kingsoft Office kurulduktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne yukarıda saydığımız ve de yanda görülen MS Office uygulamalarına karşılık gelen kendi yerel uygulamalarının kısa yollarını atıyor.


Kingsoft Office arayüz olarak Microsoft Office'in klonu diyebileceğimiz kadar benzeri olmasdır. Modern ve klasik arayüzler arasında geçiş yapabileceğiniz gibi yeni temaları yüklemeniz de oldukça basit. <b>Linux</b> sürümü de mevcut olan Kingsoft Office yakın zamanda üreticisinin bulunduğu Çin'den tüm dünyaya yayılacaktır diye düşünülüyor.

En büyük avantajı hafif olması ve sistemi yormaması iken en büyük dezavantajı Türkçe dil desteğinin şimdilik mevcut olmaması diyebiliriz. Şimdilik diyoruz çünkü KS Office Türkiye'de yaygın bir şekilde kullanılmaya başladığında üreticiler buna kayıtsız kalamayacaklardır. PC ofis programlarını ve mobil sürümlerini Türkçeleştireceklerdir. İngilizce konusunda sorununuz yoksa mobil ve bilgisayarda Kingsoft Office'i ücretsiz bir şekilde indirip kurabilirsiniz ya da ücretli sürümlerini temin edebilirsiniz.

KingSoft Office 2013 İndir | Kingsoft Office Android İndir | Kingsoft Office iOS İndir
Önceki
Sonraki

yazılan gönderi: